top of page

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülebilir?

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Youtube Kanalı hakkında genelde pek çok soruyla karşılaşıyoruz. Nasıl Youtube kanalı açarız? Youtube kanalı için nasıl içerikler üretmeliyiz? Biz ise bugün Monomotion Studio olarak “Youtube Kanalınızı Nasıl Büyütebilirsiniz?” sorusuna çözüm üreteceğiz.1) Youtube Kanalları İçerisindeki Rakiplerinizi Analiz Etmeyi Unutmayın!

youtube kanalı

Kanalınızın hani konuda olduğunu belirledikten sonra yapılması gereken ilk iş rakip analizi yapmaktır. İçerik üretmek istediğiniz konu hakkında yayın yapan başarılı YouTube kanallarını inceleyin. Bu inceleme size hedef kitlenize neler sunmanız gerektiği ve neler sunmamanız gerektiği hakkında çok iyi fikirler verecektir. Başarılı rakip kanalları bulmak için yayınladıkları videoların izlenme sayısına, beğeni sayısına ve yorumlarına göz atabilirsiniz.2) Youtube İçerik Stratejisini Size ve Kitlenize En Uygun Şekilde Oluşturun!

Oluşturduğunuz hedef kitlenizi ne gibi içerikler istediklerini bilecek kadar tanıdıktan sonra YouTube kanalınız için bir pazarlama stratejisi oluşturmalısınız. Çoğu alanda olduğu gibi Youtube’daki içerik stratejisinin ana unsurları şunlardır:

- Yayınlanma Tarihi: Belirli bir hayran kitleniz oluştuktan sonra bu kitleniz yeni videoların ne zaman geleceğini bilmek ister. Yayınlanma tarihi bu yüzden oldukça önemlidir. Bunu gerçekleştirirken dikkatli olun. Örneğin ayda 12 video yayınlamaya bir süre devam ettiniz. Fakat belirli bir süre sonra ayda 10 video atmaya başladınız. Takipçilerinizin bundan memnun olmayacağına emin olabilirsiniz. Monomotion Studio Ekibi olarak en doğru zamanda en doğru sayıda video atmanıza yardımcı oluyoruz!

- İçeriğin Konusu: Bir YouTube kanalını büyütmenin en kilit noktalarından olan içeriğin konusunu takipçilerinizin hangi tür videoları izlemek istediğine göre belirleyin.

- Amaçlar: Video oluşturma amaçlarınız farklılık gösterebilir. Videonuzu işletmenizin marka bilinirliğini arttırmak için veya daha fazla konum ziyareti almak için oluşturuyor olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise oluşturduğunuz videoların bu hedef doğrultusunda olmasıdır.3) Kanalınıza Yeni İçerikler Üretmeyi Asla İhmal Etmeyin ve Yayınlayın!

İçeriği oluştururken önemli bir çok konu vardır. Örneğin çoğu başarılı YouTube kanalı, Kısa, öz ve profesyonel kalitede videolar üretmeye odaklanır. Aslında bu sizin de aynısını yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Eğer uzun videolar üretmeyi düşünüyorsanız izleyicilerin ilgisini kaybetmemek için çok sıkı çalışmanız gerekecek.4) Potansiyel Kitlenizi Takip Edin ve Mevcut Kitlenizi Büyütün!

YouTube Kanalınızda yararlı ve kaliteli videolar yaratarak, Video başlıklarını ve açıklamalarını dikkatli oluşturarak, izleyicilerinize eylem çağrısı yani call-to-action yaparak, yaptığınız yayın programına bağlı kalarak, kitlenizi analiz ederek ve arada kitlenize ufak hediyeler dağıtarak kitlenizi büyümeyi unutmayın!

youtube kanalı potansiyel müşteri

5) Artık YouTube Kanalı İçin Herkese Tanıtılma Vakti!

Ne kadar güzel içerik üretirseniz üretin, doğru bir şekilde tanıtım yapmadığınız sürece asla istediğiniz noktaya gelemezsiniz. Emeğinizin karşılığını almak için YouTube Kanalınızı çeşitli yöntemlerle tanıtmalısınız. Araştırmalara göre içerik üretmeye ayrılan vakitten daha çok tanıtıma vakit ayrılıyor. Bu konuda ise uzman ekibe sahip Monomotion Studio ile iletişime geçebilirsiniz! Bir YouTube kanalını tanıtmanın en iyi yollarından birisi diğer sosyal medya uygulamalarında kanalınızın tanıtımını yapmaktır.


Siz de Youtube Kanalınızı büyütmek isterseniz Monomotion Studio ile iletişime geçebilirsiniz.


Bu içeriğimiz ilginizi çektiyse "Video İçerikler Hazırlayarak Satışlarınızı Arttırmak İçin 5 Neden ve Yöntem" isimli yazımızı inceleyebilirsiniz!


Youtube Kanalınızı Büyütmenize Destek Olduğumuz Örnek İşlerimiz
16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page