top of page

Video İçerik Hazırlayarak Satışlarınızı Arttırmak İçin 5 Neden ve Yöntem

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Video içerik nedir? Video içerik nasıl üretilir? Video içerik üretimi yapmanın pazarlama stratejinize nasıl düzgün bir şekilde uyabileceğini sizler için derledik.1) Video İçerik, İnsanların 2021'de Aradığı Şeydir

Videoların satışlarınızı artırmanıza yardımcı olmasının nedenlerinden biri, insanların video tüketmek istemesidir. Bir araştırmaya göre, insanların %53'ü gelecekte daha fazla video görmek istiyor. Video içeriği oluşturduğunuzda, insanların bunu diğer içerik biçimlerinden daha fazla izlemesi olasıdır.

Videolara olan talebin artması nedeniyle, video pazarlamanızın hedef kitleniz tarafından görülme olasılığı da daha yüksek olacaktır. İnsanlar markanıza ait içeriğinizi gördüklerinde, sizi takip edebilir ve satın almaya karar verebilirler.

Dahası,

Tüketiciler içeriğinize daha fazla dikkat ettiğinde, marka bilinirliği ve ürün bilinirliği artmaya başlayacaktır. Pazarlamacıların %80'i video içeriğinin satışlarını artırmalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, insanların video pazarlama stratejinizle etkileşime girme ve sizden satın alma şansını artırmak için, yüksek kaliteli içerik oluşturmak çok önemlidir. Bunun için videoları iyi çekebilmeniz ve düzenleyebilmeniz gerekir.


Monomotion Studio olarak sizin için kaliteli video içerikler oluşturabiliriz


2. Hazırladığınız Video İçerik Yararlı Olmalıdır

video içerik ile satış arttırma 1

Sonuçta, içerik pazarlama çabalarınızın temel amacı, kitlenize değerli içerik sağlamak olmalıdır. Bunu iyi yapamazsanız, çok sayıda potansiyel müşteriyi kaybedebilirsiniz.

Ama sadece iyi içerik hazırlamak da yeterli değildir.

İnsanlar bugünün hızlı tempolu hayatında zaman kısıtlaması içerisindedir. Bu onlar için büyük ve uzun yazılardan oluşan içerikleri takip etmeyi zorlaştırabilir. Bir ankete katılanların %73'ü okuma ve araştırmaya harcamak için daha az zamanları olduğunu belirtmiştir. Ancak, bu kişilerin %51'i 5 ila 20 dakika boyunca video izlemeye istekli olduğu gözlendi. Videolar, uzun blog yayınlarının aksine kısa sürede değerli bilgiler sağlayabilir. Bu, kitlenizin dikkatini çekmenize ve bunları hızlı bir şekilde müşterilere dönüştürmenize yardımcı olabilir.


3. Video İçerikleriniz ile E-postalarınızı Güçlendirin

E-posta pazarlaması en iyi pazarlama yöntemlerinden biridir. Aslında, e-posta pazarlamasına harcanan her dolar için pazarlamacılar 40 dolar kazanabilirler. Bununla birlikte, e-posta pazarlama kampanyalarınızı video ekleyerek daha fazla satış elde etmek üzere optimize edebilirsiniz.

E-postalarınıza video eklediğinizde, alıcınız zamandan tasarruf eder. Ayrıca, videolar aracılığıyla bilgilerinizi daha kısa sürede ve daha verimli bir şekilde iletebilirsiniz.

Dahası, videoların ilgi çekici doğası nedeniyle, insanlar e-postanızda daha uzun süre kalabilirler. Bu da, CTA (harekete geçirici mesaj) düğmesine tıklamalarını ve sizden satın almalarını sağlayabilir.


4. Açılış Sayfanızda Video İçerik Kullanın

video içerik ile satış arttırma 2

Video içerik pazarlaması, web sitenizde yaptığınızda son derece yararlı olabilir. Pazarlamacıların %87'si videoların web sitelerine gelen trafiği artırdığını belirtti.

Ama hepsi bu değil.

Videoların ilgi çekici doğası, insanların sayfalarınızda ve web sitenizde daha fazla zaman geçireceği anlamına gelir. Bir çalışmada pazarlamacıların %81'i, pazarlama içeriklerinde video kullanmanın, insanların genel olarak web sitelerinde harcadıkları ortalama süreyi artırdığını söyledi.

Ziyaretçiler web sitenizde daha fazla zaman harcadıklarında, ürünlerinizi keşfetme ve anlama olasılıkları daha yüksek olur. Bu da satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Tüm bunlara ek olarak,

İnsanlar web sitenizde daha fazla zaman harcadıklarında, sitede geçirdikleri toplam süre artar ve hemen çıkma oranları azalır. Bu da SEO'nuzu olumlu yönde etkileyecektir. Sonuç olarak, web siteniz arama motoru sonuç sayfalarında yükselmeye başlayabilir. Bu da, web sitenizin trafiğini kesinlikle artmasını sağlayacaktır.


5. Videolarınızdan Sosyal Medyada Yararlanın

Sosyal medyanın 3.8 milyardan fazla kullanıcısı var ve YouTube-TikTok gibi video odaklı platformların yükselişi video pazarlama trendleri hakkında çok şey söylüyor.

Sosyal medyaya video yükleyerek, büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir, çünkü tüketicilerin %84'ü bir markanın videosunu izledikten sonra bir ürün veya hizmet satın almaya ikna olduklarını söylüyor.

Dahası, insanların diğer içerik biçimlerine kıyasla videoları arkadaşlarıyla paylaşma olasılığı 2 kat daha yüksektir. Sonuç olarak, sosyal medyada video içerik pazarlamasından daha fazla erişim ve satış bekleyebilirsiniz.

Ancak, sosyal medyayı dolduran pek çok video arasında başarılı olmak ve dikkat çekmek için yaratıcı olmanız ve yüksek kaliteli videolar çekmeniz gerekir. Bu süreç zaman alıcı olabilir ve teknik uzmanlık gerektirebilir.


Video içerik üretim sürecinizi Monomotion Studio ile planlamak için tıklayın.Bu yazımız ilginizi çektiyse "Etkinlik Filmi Çözümlerinizin Başarılı Olması İçin 5 İpucu" isimli yazımızı inceleyebilirsiniz!Video İçerik Üretimi İşlerimize Örnekler

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page