top of page

Video İçerik Üretmek Başarı İçin Yeterli Mi? Başarıya Ulaşmak İçin 5 Yol

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Video içerik üretimi dijitalde var olan bütün işletme veya kurumun başvurması gereken olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Ama sadece video içerik üretip bunu paylaşmak yeterli değildir. Bu noktada izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Emeklerinizin boşa gitmemesi için 5 yolu sizler için derledik.


1. Video İçeriğinize Altyazı Eklediğinizden Emin Olun

Facebook videolarının %85'i sessiz izleniyor ve bu eğilim Instagram, Twitter, LinkedIn vb. gibi diğer platformlarda oldukça benzer. Dolayısıyla, Facebook'tan yüksek bir yatırım getirisi elde etmek istiyorsanız, video gönderilerine altyazı eklediğinizden emin olun.

Altyazıları dahil etmek, içeriğinizi daha geniş bir kitleye, hatta dünya toplam nüfusunun %5'inden fazlasını oluşturan işitme engelli kişilere bile götürme şansı yüksektir. Altyazılar da çevrilebilir ve videolarınız için çok dilli altyazılara sahip olabilirsiniz. Bu, İngilizce konuşmayan kitleye büyük ölçüde yardımcı olur ve izleyiciliğinizi daha da artırır.

Ve sadece bu değil, altyazılar da insanların bir gürültülü bir tren içerisinde, kütüphaneler vb. gibi sorunlu durumlarda video izlemesine yardımcı olur.video içerik üretiminde başarı


2. Düzenli Video Yüklemeleri Planlayın

Google, stratejiniz için hayati bir kural olan düzenli güncellemeleri her zaman tercih eder. Unutmayın, tutarlılık anahtardır. İzleyicileriniz, içeriğinizi yayınlamak için özel bir program uyguladığınızı görürlerse buna bayılacaklardır.

Videolar, çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinizin önemli bir parçası olduğundan, herhangi bir tarih kaymasını önlemek için içeriğinizi önceden planlamak her zaman daha iyidir. Birçok popüler Youtube içerik üreticisi, içerik yüklemede düzensiz oldukları için izleyicilerini kaybetme eğilimindedir. Bu yüzden stratejinizin tutarlılık ve düzenliliğe odaklandığından emin olun.


3. İçeriğinizi Önceden Planlayın

Bir önceki nokta bizi bu noktaya getiriyor. Videolarınızı planlamak yalnızca zamandan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kitle tabanınızı sağlam tutar ve SEO katsayınızı korur. İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak pazarlama stratejileri, senaryonuzun önceden planlanmasını, zamanlama zamanlamasını, hashtagleri ve anahtar kelime analizini vb. sağlayacak şekilde belirlenmelidir. Ayrıca, içeriğinizi önceden planlamak, herhangi bir son andaki acele işlerin veya önemli bir noktanın kaçırılmasının önüne geçer. Kazanan bir strateji hiçbir şeyi son ana bırakmamalıdır.


4. Videolarınızı Etkili Şekilde Düzenleyin

Animasyon şaheserinizi çektiniz veya derlediniz. Harika! Ama sonra ne olacak? Stratejiniz videonuzu düzenlemeyi içeriyor mu? Video düzenleme göz korkutucu görünebilir neyse ki, içeriğinizi etkili bir şekilde düzenleyen çevrimiçi olarak kullanılabilen birden fazla ücretsiz video düzenleme aracı vardır. Kitlenizle bağlantı kurmak, büyük ölçüde gösterişli bir videoya bağlıdır, bu nedenle hangi sektörde olursanız olun video düzenleme ipuçlarının farkında olmalısınız. Video düzenlemeyi, stratejinizdeki en önemli noktalardan biri olarak dahil edin.video içerik üretiminde başarı


5. Videolarınızı Profesyoneller Tarafından Optimize Ettirin

Video içeriğinizi arama motorları için optimize etmeye gelince, normal SEO hakkında şimdiye kadar bildiğiniz her şeyi unutun. Video SEO algoritmaları son yıllarda büyük ölçüde değişti ve stratejiniz güncellenmiş uygulamaları içermiyorsa hiçbir şey olmaz!


Bazı işlerin profesyonellere bırakılmasının daha iyi olduğunu söylemeye gerek yok çünkü bu onların işi. Aynı şekilde, marka/pazarlama videolarınız için profesyonel bir video prodüksiyon ekibine ulaşmanız ve normal projelerinizle ilgilenmelerine izin vermeniz daha iyi olur. Monomotion Studio olarak video prodüksiyon süreçlerinizde en iyiyi hedefliyoruz ve bunun için çalışıyoruz.


Videolarınızı SEO için optimize etmek ve onları hedef kitlenizle uyumlu hale getirmek, yalnızca profesyonellerin iyi olduğu kapsamlı bir iştir. Olumlu çevrimiçi itibara ve engin sektör deneyimine sahip ajanslar, çabalarınızı ancak gerçek bir başarıya dönüştürebilir!Bu içeriğimiz ilginizi çektiyse "Etkili ve Kazandıran Bir Video Pazarlama Stratejisi Oluşturmanın 5 Yolu" isimli yazımıza göz atabilirsiniz.


Video İçerik Üretimi İçin Örnek Çalışmalarımız
28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page