top of page

Video İçerik Pazarlaması Yapmak İçin Nedenler

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Pazarlamacıların en az %93'ü video içerik üretiminin pazarlama stratejilerinin çok önemli bir parçası olduğunu söylüyor. Basit metinler ve resimler artık o kadar güvenilir değil. İnsanlar daha fazla sürüş, aksiyon ve drama istiyor. Bu bileşenleri bir videoda birleştirin ve sonuçlar sizi şaşırtacak!


Video içerik üreten firmalar aynı zamanda ürünlerini daha iyi anlatmaktadır. Bir ürün veya hizmetin artan anlayışı, satışların üretilmesine yol açar.


Ayrıca videolar, sosyal medya yayınları, promosyon kampanyaları, e-posta pazarlaması, öğreticiler ve diğer birçok yol dahil olmak üzere her türlü şekilde kullanılır. İçeriğin üretimi, herkesin akıllı telefonlarında bile profesyonel videolar oluşturabilmesi için çoklu yazılım çözümlerinin ortaya çıkmasıyla çok daha uygun fiyatlı hale geldi.


Kullanıcı kısmından değerlendirecek olursak; kullanıcıların %54’ü desteklediği markalardan reklam veya paylaşım olarak video paylaşımı yapmasını istediğini biliyor muydunuz? Video İçerik kullanarak hem daha güvenilir bir pazarlama yöntemi kullanmış olursunuz, marka bilinirliğinizi daha da arttırmış olursunuz, hem de satışlarınızı arttırmış olursunuz.


video içerik pazarlama

Video İçerik Neye Göre Hazırlanmalı?


Video İçeriği müşterilerinizin zevkleri, ve sizin hedefleriniz doğrultusunda hazırlamalısınız. Örneğin Müşterilerin Sevdiği renk mavi ise siz de videoyu yeşil hazırlamamalısınız. En önemli olan şey ise videoyu bir uzmana yaptırmanızdır.


Monomotion Studio ailesi olarak videolarınızı hedefleriniz ve müşterileriniz doğrultusunda hazırlıyoruz. Monomotion Studio olarak videolarınıza profesyonel bir dokunuş ekliyoruz ve çok daha güzel görünmesini sağlıyoruz.Bu yazımız ilginizi çektiyse "Markanızın Kurumsal Kimliğinden Ne Kadar Eminsiniz?" isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Örnek Video İçerik Pazarlaması İşlerimiz
8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page