top of page

Potansiyel Müşterilerinizi Nasıl Bulursunuz?

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Potansiyel müşterilerinizi bulmanın birçok yöntemi vardır. Bunlara başlamadan önce potansiyel müşterinin işletmeniz için önemini vurgulayalım: Bu kitle sizin sattığınız hizmeti almaya en büyük aday olan müşteri kitlenizdir. Potansiyel olduklarını anlamanın yöntemi ise gelişen dijital çağ ile çok daha kolay bir hal almaya başladı. Google, Facebook gibi platformların sundukları raporlar doğrudan potansiyel müşterilerinizi bulmanızı sağlar hale geldi.


Potansiyel müşterilerinizi bulmanın en iyi ve en hızlı yöntemi reklam vermektir. En çok kullanılan reklam platformları ise Google ve Facebook’tur.potansiyel müşteri


Potansiyel Müşterilerinizi Bulduktan Sonra Ne Yapmalısınız?

Potansiyel müşterilerinizi bulduktan sonra reklam stratejinizi yeniden belirlemeniz sizin için çok daha verimli bir hal alacaktır. Bu sayede potansiyel müşterilerinizin müşteriye dönüştürme ihtimaliniz de artacaktır. Kitlenizin davranışlarını inceleyerek en iyi reklama ulaşabilirsiniz.


Potansiyel Müşterilere Reklam Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

potansiyel müşteri reklam verme

Potansiyel müşterilerinize reklam verirken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar;1. Potansiyel müşterilerinizin size hangi amaçla ulaştıkları,

2. Hangi amaçla hizmetinizi veya malınızı satın almaktan vazgeçtikleri

3. Potansiyel müşterilerinizin davranışları ve zevkleridir.Potansiyel Müşteri ve Video

Potansiyel müşterilerinizi bulma noktasında da, bu müşterilere ulaştıktan sonra da video içeriklerinin önemi göz ardı edilemez. Video içerik üretimi sizi sosyal medyada, arama motorlarında kısacası bütün dijital mecralarda görünür ve dikkat çekici kılar. Daha görünür ve dikkat çekici olmak aslında en başta bir potansiyel müşteri kitlesini elde etmek anlamına gelir. Bu kitleyi de potansiyel müşterilerden gerçek müşteriye çevirebilmek için dikkat çekici olmak gerektiği kadar ikna edici de olmak gerekir. Bütün bu kriterleri sağlayacak kaliteli bir video prodüksiyonu hizmeti ile siz de potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, satışlarınızı arttırabilir ve marka imajınızı geliştirebilirsiniz.Monomotion Studio ailesi olarak potansiyel müşterilerinizi yukarıdaki kriterlere göre değerlendirip onlara en uygun videoları hazırlıyoruz. Bizimle iletişime geçerek satışlarınızı ve müşteri kitlenizi arttırmak mümkün! Bu yazımız ilginizi çektiyse "Sosyal Medyada Hashtag Kullanımının Önemi" isimli yazımızı da okuyabilirsiniz!


Potansiyel Müşterilerinizi Bulmanıza Yardım Ettiğimiz Bazı İşlerimiz
18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page