top of page

Sosyal Medyada Hashtag Kullanımının Önemi

Güncelleme tarihi: 21 Eyl 2021

Öncelikle bilenler için hatırlatma, bilmeyenler için bir aydınlatma yapalım. Hashtag kullanımı nedir?


Hashtag kullanımını örnek vererek anlatalım. Örneğin Instagram hesabınızda bir post paylaşacaksınız. Bu post İstanbul’da bir restoranda yediğiniz bir yemek ile ilgili olsun. Bu yemeği çok beğendiğinizi varsayalım. Buranın yemeğini herkesin yemesini çok isterdiniz değil mi? Peki ya sizi takip edenlerin dışındaki kişilere bu duygunuzu nasıl ulaştıracaksınız? İşte bunun cevabı hashtag. Hashtag kullanımı kelimelerin başına “#” harfi getirilerek oluşturulur. Mesela #monomotionstudio #animasyonvideo #hashtag #hashtagkullanımı hashtag kullanımına örnektir.

sosyal medya hashtag


Hashtag kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?


Hashtag kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan birisi doğru hedef kitleye ve içeriğe hitap eden hashtag kullanmaktır. Eskiden sosyal medyada herhangi bir postun altında onlarca hashtag görebilirdik. Bu belirli bir süre sonra göze çirkin gelmeye başlamış, hashtag kullanımında ise ciddi bir azalışa sebep olmuştur. Fakat gelen güncellemelerle birlikte sosyal medya algoritması artık hashtag kullanımının doğruluğuna çok özen gösteriyor.sosyal medya hashtag kullanımı


Doğru Hashtag Kullanımı ile Markanızı Büyütün!


Eğer bir şirketiniz var ise ve şirketinizi sosyal medyada daha bilinir hale getirmek istiyorsanız bunun organik olarak en net yöntemi hashtag kullanmaktır. Ancak unutmayalım ki doğru hashtag kullanmaktır. Doğru Hashtag kullanımı ile hedef kitlenize çok daha kolay bir şekilde ulaşabilir, daha fazla kişiye gözükebilir, marka bilinirliğinizi gözle görülür bir biçimde arttırabilirsiniz.


Monomotion Studio olarak müşterilerimize sadece video desteği değil dijital anlamda da destek veriyoruz.Bu yazımız ilginizi çektiyse "2D Animasyon Videoları ve Post Prodüksiyon" isimli yazımıza da göz atabilirsiniz!

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page