top of page

Kaliteli Bir Video Nasıl Hazırlanır?

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Kaliteli video hazırlamak herkesin isteyeceği bir şeydir. Herkes size kaliteli video içerik hazırlamanızı önerir ama bunu nasıl yapacağınız konusu her zaman size kalır. Biz sizler için nasıl iyi videolar yapacağınızı maddeler halinde derledik.

Sadelik her zaman en iyisidir!

Birçok deneyimsiz editör, düzenlemelerinin profesyonel görünmesini sağlayacağını düşünerek mevcut tüm efektleri eklemeye çalışır. Gerçeği söylemek gerekirse, bu asla işe yaramaz. En iyi videolardan bazıları görsel efekt bile kullanmaz. Videonuzun tüm ihtiyaç duyabileceği parçaları birleştirme, çekimleri kesme ve kırpma, müzik ekleme ve altyazı oluşturma olabilir. Bunun için her zaman herhangi bir yazılım indirmeniz gerekmez, bu nedenle bu, hızlı bir şekilde bir şeyler oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca videolar, sosyal medya yayınları, promosyon kampanyaları, e-posta pazarlaması, öğreticiler ve diğer birçok yol dahil olmak üzere her türlü şekilde kullanılır. İçeriğin üretimi, herkesin akıllı telefonlarında bile profesyonel videolar oluşturabilmesi için çoklu yazılım çözümlerinin ortaya çıkmasıyla çok daha uygun fiyatlı hale geldi.


Her zaman ücretli yazılıma ihtiyacınız olmaz!

Herkes, videoları düzenlemek için özel bir yazılım indirmeniz gerektiğine alıştı. Ancak, şimdi bu gerekli değil. İndirilmemesi gereken birçok güçlü uygulama var! Kaliteli sonuçlar için ücretsiz çevrimiçi video düzenleyicilerin bir listesi:

· Biteable – sosyal medya, reklam ve amatör içerik için bir uygulama;

· Canva – birçok hazır şablonla görsel içerik için iyi bilinen bir hizmet;

· Kapwing – görsel, işitsel, zamanlama, tempo ve diğer özellikleri düzenlemek için bir uygulama;

· Fastreel – her türlü ihtiyaç için çevrimiçi araçlar ve şablonlar içeren yazılım;

· Clipchamp – düzinelerce filtre, araç ve stok materyali içeren bir hizmet.

Bu hizmetleri kullanmak yalnızca bir web tarayıcısı ve İnternet bağlantısı gerektirir. Yazılım indirmeden iyi videolar yapmak için gereken tek şey bu.iyi video yapmak


Altyazı ekle!

Facebook, Instagram, YouTube veya reklam için video yapıyor olsanız da, altyazı eklemeyi ihmal etmemelisiniz. Altyazılar, insanların bilgileri daha iyi hatırlamalarına yardımcı olur .

iyi video için altyazı

Instagram sayfanızda nasıl gezdiğinizden yola çıkın, kendinizi hatırlamaya çalışın. Sesi her zaman açık mı tutuyorsunuz? Yanınızda bir kulaklık yoksa bunu toplum içinde yapamadığınız durumlar olabilir. Altyazılar, mesajın ses olmadan da gönderilmesini sağladığı için erişilebilirliği artırır.

Uzmanlardan destek al

Eğer bunları toplu bir şekilde uzmanına yaptırırsanız bu sizin için çok daha etkili bir çözüm olur. Çünkü adımları uygularken hata yapmamak çok önemlidir.


Bu hatayı yapmamak için Motomotion Studio ailesine başvurabilirsiniz.Videonu Nerelerde Paylaşacağını İyi Bil!

Paylaşım yapabileceğin pek çok mecra bulunur ama bütün hepsinin kendi kitlesi, faydaları, sınırlandırmaları ve kuralları olduğunu unutma. Video boyutundan, platformun yasal kısıtlamalarına kadar tüm mecraların kendine uygun bir kimyası bulunur. Bu kimyayı iyi anlayıp tercihlerinizi ve yaklaşımlarınızı ona göre belirlemek başarıya giden yolda pozitif dönüşler sağlayacaktır. En çok paylaşım yapabileceğiniz platformlara örnek vermek gerekirse;

  • YouTube

  • Instagram

  • Facebook

  • Twitter


Monomotion Studio olarak videolarınızı en iyi hale getiriyor, en iyi platformlarda hazırlıyor, yayınlanacak en iyi yerleri buluyor ve videolarınızı doğru hedef kitleye ulaştırıyoruz. Monomotion Studio’ya buradan ulaşabilirsiniz!


Bu yazımız ilginizi çektiyse "Video İçerik Pazarlaması Yapmak İçin Nedenler" yazımızı sevebilirsiniz.Örnek Video Çalışmalarımız
355 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page