top of page

360° Çekim Yaptırmak İçin 3 Ana Neden?

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

360° çekim video, teknolojinin yüksek meraklı tüketicileri arasında bir dayanak noktası olsa da, bugün popülaritesi, cep telefonlarınınkine benzer bir benimseme eğrisi ile hızla genişliyor. 360° çekimler ile her ortamı kitlenize en doğru ve eksiksiz şekilde aktarmanız mümkündür. Günümüzde gün geçtikçe artan platformlar sayesinde de 360° çekim daha fazla popülarite kazanıp yaygınlaşmaktadır.


360° video çekim yaptırmak

360° Çekim İçin Üretim Teknolojisi Daha Ucuz ve Daha Yetenekli

Erken 360° video üretimi son derece pahalı kameralar, düzenleme araçları ve render yazılımları gerektiriyordu. Bu da 360° video üretim maliyetlerinin binlerce dolarlık ön maliyete kolayca ulaşabileceği anlamına geliyordu. Şimdi ise giriş seviyesi ürünle sadece biraz bütçe ayırarak satın alınabiliyor ve hazır düzenleme/yükleme çözümleri dağıtım maliyetlerini nispeten ihmal edilebilir hale getiriyor. Bu da birçok tüketicinin ilgili videoları üretmesi ve oluşturması için kapıyı açıyor. Bu teknolojiler hala gelişirken, içerik üreticilerinin 360 derece video geliştirme pazarına yatırım yapmaya istekli olmaları için yeterince istikrarlı bir olgunluk seviyesine ulaşıyorlar.


Görüntüleme Kolaylığı

Dünyanın en popüler iki video sitesi (YouTube ve Facebook) dahil olmak üzere birçok medya kuruluşu, 360° video tüketmeyi cihazlar arasında yaygın ve akıcı hale getirdi. Video izlemek artık pahalı ekipmanlar gibi özel teknolojilerin satın alınmasını gerektirmiyor. Bununla birlikte, gerekli ekipmanların benimsenmesi de artmakta ve bazı raporlar VR kulaklık kullanımının 2020 yılında yetişkinlerin %30'una ulaştığını belirtmektedir.360° video çekim


Varlık

Geleneksel kuruluşlar ve sosyal medya kuruluşları 360° video içeriği oluşturmak için en iyi uygulamaları geliştiriyor. Bununla birlikte bu yeni medya formu için yönergeler hala rafine ediliyor ve geliştiriliyor.


Teknolojik kılavuzluğun yanı sıra, içerik oluşturma hususlarına açıklık getirmeyi ve bireylerin ve kuruluşların çabalarını 360° videonun en etkili uygulamalarına odaklamalarına yardımcı olmayı umuyoruz. Bunun için bizimle iletişime geçerseniz en kısa sürede size dönüş sağlayacağız.


Bu içeriğimiz ilginizi çektiyse "Animasyon Videosu Yaptırmanın İşletmelere 5 Getirisi" isimli içeriğimize de göz atabilirsiniz.


360° Çekim İçin Örnek İşlerimiz
14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page