top of page

Animasyon Videosu Yaptırmanın İşletmelere 5 Getirisi

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Animasyon videosu yaptırmak işletmeler için bir çok fayda sağlar. Peki animasyon videosu nedir? Tanımsal olarak animasyon videosu: tek tek resimleri ya da hareketsiz nesneleri, filmin gösterilmesi sırasında hareket ediyormuş duygusunu verecek biçimde düzenleme ve filme aktarma işi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Animasyon videolarının işletmelere 5 getirisini sizler için derledik.


1) Animasyon Videosu Markanızın Kalıcı ve Unutulmaz Bir İzlenim Bırakmasını Sağlar


İşletmeler ve markalar, reklamları daha yaratıcı bir biçimde kullanarak mevcut ve potansiyel yeni müşterilere unutulmaz bir izlenim bırakma avantajına sahiptir. İşletmeler bu sayede değerleri ve niyetleri hakkında daha fazla bilgi verebilirler. Sonuç olarak, neyi destekledikleri ve müşterilerine nasıl yardımcı olabileceklerinin yanı sıra bir işletme olarak kim olduklarını daha net bir şekilde anlamalarını sağlar.animasyon video yaptırmak neden gerekli

2) Anlaması Çok Daha Kolaydır

Karmaşık bir fikir veya ürünle uğraşırken, bunu yalnızca metin biçiminde açıklamaya çalışmak çok zor olabilir. İçeriğin nasıl yazıldığı ve ne kadar teknik olduğuna bağlı olarak müşteriler anlamak ve bağ kurmak konusunda zorluk yaşayabilir. Kopyalama ve düz görüntüler, animasyonlu bir videonun yaptığı gibi her zaman bir fikri hayata geçiremez.

Animasyon, teknik ve karmaşık bir fikir veya mesajı kısa bir hikaye şeklinde iletmenin harika bir yoludur


3) Animasyon Videosu Dönüşüm Oranını Artırır

Kullanıcılar bir web sitesinde video içeriği gördüklerinde; bu web sitesinde daha fazla zaman harcama oranları, bu web sitesinden hemen çıkma oranlarına kıyasla %100 daha yüksektir. Dahası, insanların %64'ünün bir videoyu izledikten sonra bir iletişim formu doldurmak veya bir satın alma işlemini tamamlamak olsun, bir eylemi tamamlama olasılığı daha yüksektir. Ürününüzün veya hizmetinizin faydalarını kullanıcıya açıklamak için animasyon kullanırsanız, web sitenizdeki içeriği okumaya kıyasla videonun tamamının izlemesi daha olasıdır. Bu nedenle animasyon videoları, kullanıcı işiniz hakkında daha fazla bilgi edinirken mesajınızın ilgi çekici bir şekilde iletilmesini sağlar.

4) İlgi Çekici ve Eğlencelidir

Animasyon çocuk filmleri ve çizgi filmlerinin eğlence ve yaratıcılık yoluyla dikkat çekmeyi amaçladığı gibi, pazarlama stratejileri de bu teknikleri kullanarak dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Animasyon genellikle bir pazarlama aracı olarak düşünülmek yerine eğlence için kullanılır, bu nedenle tüketicilerin geleneksel reklamlardan ziyade animasyona dikkat etme olasılığı daha yüksektir.

Animasyon sadece bir hikaye anlatmak ve kitlenize bağlanmak için harika bir yol olmakla kalmaz, ayrıca sonsuz olasılıklarla doludur, gerçekçi veya doğru olması gerekmez, eğlenceli ve yaratıcı olabilir.


5) İçerik Yeniden Çekimlere Gerek Olmadan Kolayca Güncellenebilir

Bu dijital çağda, özellikle teknoloji gibi sürekli değişen bir sektördeyseniz, değişikliklere uyum sağlamak gerçekten önemlidir.

Animasyon video, içeriğinizi taze tutmak için harika bir çözümdür. Video içeriğinizi farklı bir kitleye hitap edecek şekilde uyarlamak veya mesajlarınızı veya görsellerinizi değiştirmek istiyorsanız, tüm videoyu yeniden çekmek yerine düzenlemek çok daha kolay ve daha uygun maliyetlidir.


animasyon video yaptırmak


Özetlemek gerekirse, animasyon güçlü bir pazarlama aracı olabilir. Animasyon Videoları müşterilerinizle bağlantı kurmaya başlamak, sizi hatırlamalarını sağlamak, yeni kitlelere ulaşmak ve daha fazla dönüşüm sağlamak için harika bir yoldur.


Uzman Ekibimize Animasyon videosu yaptırmak için hemen tıklayın.


Bu yazımız ilginizi çektiyse "Kurumsal Video Çözümleri İşletme Kazancına Nasıl Etki Eder?" isimli yazımızı inceleyebilirsiniz!


Animasyon Videosu İşlerimize Örnekler
39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page