top of page

Videolarınızı Nasıl Daha Çekici Hale Getirirsiniz? Videolarda Anlatıcı Etkeni

Monomotion Studio olarak video prodüksiyonundaki tecrübelerimiz ve başarılı işlerimiz sayesinde videolarınızı nasıl daha çekici hale getirebileceğinizi çok iyi biliyoruz. Bu yüzden sizler için bir video serisi hazırladık. Serimizin ilk konusu “Videolarda Anlatıcı Etkeni”. Hadi gelin birlikte videolarda anlatıcı kullanmanın, videoları nasıl daha çekici hale getirdiğine bakalım.


Videolarda Anlatıcı Etkeni

Anlatıcılar videoları her zaman daha dikkat çekici hale getirmektedir. Anlatıcıların videolarda; akışı sağlayan, izleyicileri yönlendiren ve onların ilgisini canlı tutan önemli bir rolü vardır. Bu nedenle, videolarda bir anlatıcının olması son derece önemlidir. Videolarda anlatıcı olmak için bazı özelliklere sahip olmak gerekir.Öncelikle anlatıcının bahsettiği konu hakkında bilgi sahibi olması çok önemlidir. Anlatıcının konu hakkında yeterli bilgiye sahip olması, videonun inandırıcılığını artırır ve izleyicilerin güvenini kazanır. Aynı zamanda anlatıcının kendisine has bir dili olması, sıradanlığı azaltır ve videoları daha çekici hale getirir.


Videolarda Anlatıcı Etkeni

Bir diğer özellik de tabii ki anlatıcının kamera karşısında rahat olmasıdır. Kamera fobisi olan bir anlatıcı hayal edebiliyor musunuz? Biz edemiyoruz 🙂 Anlatıcı, anlatımı yaparken kamera karşısında ne kadar rahat ve samimi olursa verilmek istenen mesaj izleyiciye o kadar rahat iletilir. Bir de enerji meselesi var elbette. Bazen kamera karşısında olmak, anlatıcının enerjisini düşürebilir. Anlatıcı burada enerjisini yükseltmeyi başarabilmelidir. Dikkat çekici olan videolar incelendiğinde, her zaman videonun enerjisinin yüksek olduğunu siz de görebilirsiniz.


İzlediğiniz videolarda dikkatinizi çeken ve anlatımını beğendiğiniz isimler kimler? Bu sorunun yanıtını, hazırladığımız keyifli videonun altına yorum olarak yazabilirsiniz. Videomuzu izlemek için tıklayın.


Dikkat çekici videolarla ilgili daha çok bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın. Sonuçta zihinlere işleyen videolar bizim işimiz📹


Sizin de videolaştırmak istediğiniz yaratıcı fikirleriniz varsa Monomotion Studio ile iletişime geçin.

5 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page