top of page

Video İçerikler Nerelerde Yayınlanabilir?

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Monomotion Studio olarak video içerik üretimlerinizi nerede yayınlayabileceğinize dair bir yazı hazırladık. İyi okumalar!

Video hazırladıysanız ancak İçeriğinizi nerede yayınlayacağınızı hala seçmediyseniz aşağıdaki platformlara bir göz atın. En popüler video yayınlanacak platformlar:

· Youtube,

· Instagram,

· Facebook,

· Twitter,

· TikTok


Bu platformları daha detaylı bir şekilde tanımlayalım.


YouTube İçin Video İçerik Üretimi

YouTube, içerik yayınlamanın iki yolu olan yalnızca video içeren bir platformdur: kısa videolar için hikayeler ve daha büyük içerik için normal gönderiler. Rekabet çok büyük olduğu için burada başarılı olmak için kaliteniz üzerinde daha fazla çalışmanız gerekecek. Sınırlar, hangisi önce gelirse, 12 saat uzunluğunda veya 128 GB'lık alan olarak belirlenmiştir.Instagram Videoları

Instagram Videoları

Instagram, fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere görsel içeriğe odaklanır. Materyallerinizi yüklemenin birden çok yolu vardır - yayınlar, hikayeler, öne çıkanlar. Her tür, boyut ve uzunluk açısından farklı bir içerik biçimi gerektirir, bu nedenle fikirlerinizi uygun şekilde optimize etmeyi unutmayın. Hikayeler, 15 saniyeye kadar olan videoları kabul ederken, normal yayınlar için sınır 1 dakikadır.Facebook

Facebook, Instagram'dan daha ciddidir çünkü genel olarak tek bir içerik türüne odaklanmaz. Fikrinizi paylaşmak için uzun metinler, resimler, videolar, hikayeler, canlı yayınlar ve daha birçok yol var. Videolar en fazla 240 dakika uzunluğunda olabilir. YouTube içeriğini yayınlarken de entegre edebilirsiniz.


Twitter'da Videolar

Twitter çoğunlukla kısa metinler için kullanılır, ancak videolar da kabul edilebilir. Maksimum video uzunluğu 2 dakika 20 saniyedir, bu nedenle içeriğinizin doğru şekilde optimize edildiğinden emin olun.

Instagram ve Facebook'a odaklanmanızı tavsiye ederiz çünkü markanızı orada tanıtmak en baştan biraz daha kolay.


TikTok

TikTok videoları

Özellikle son birkaç yılda oldukça yaygınlaşan bu platform şimdilerde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarındandır. Firmaların son zamanlarda reklam amaçlı en çok tercih ettiği platformlardan birisi olan TikTok oldukça kazançlı bir platform haline gelmeye başladı. TikTok’ta video uzunluğu süresi şu anda 3 dakikadır. Araştırmalarımıza göre bu süreyi 5 – 10 dakika arasına çekme çalışmaları yapılmaktadır. Bu da demek oluyor ki yavaş yavaş Instagram ve Youtube gibi bir platform olma yolunda adım adım ilerliyorlar.Bu platformları detaylıca bilip videolarınızı paylaşmak oldukça önemlidir. Bu konuda bir uzmana danışmak sizleri 1 adım daha öne atar. Monomotion Studio ailesi olarak sizlere en iyi hizmeti veriyoruz. Monomotion Studio’ya danışarak hangi platformda nasıl içerikler üreteceğinizi ve yayınlayacağınızı öğrenebilir, videonuz yoksa Monomotion Studio sayesinde en kaliteli içeriklere erişebilirsiniz. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!


Bu içeriğimizi beğendiyseniz "Marka Bilinirliğinizi ve Bağlılığınızı Hızlandırmak için LinkedIn Videoları" yazımızı okuyabilirsiniz!


19 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page