top of page

LinkedIn'de Öne Çıkmak İçin Kullanabileceğiniz 4 Video İçerik Türü

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2022

Sosyal mecralarda paylaşabileceğiniz çeşitli video türleri bulunuyor.

LinkedIn video içerik

Bu sosyal mecralardan

LinkedIn için üretilecek video içerikler kurumsal dili nedeniyle diğerlerinden ayrılıyor. Bizler de Monomotion Studio olarak LinkedIn video içerik türlerini sizler için sıraladık. Bunlar:

1. Yerel Videolar

2. Gömülü Videolar

3. Sponsorlu Video Reklamlar

4. Canlı Yayınlar
Yerel Videolar


Yerel videolar doğrudan LinkedIn'e yüklenen veya platformun içinde oluşturulan video içeriğidir. Bu tür videoların normal süresi 3 saniyeden 10 dakikaya kadar değişir. Bu yerel videolar, kullanıcının haber akışında otomatik olarak oynatılır ve daha fazla etkileşim sağlanır. Yerel videonun yönü yatay veya dikey olabilir; ancak, dikey videoların, kullanıcının akışına sığması için bir kareye kırpıldığı akılda tutulmalıdır. Videolar, kırpma işlemine rağmen gerçek sahneler bozulmadan kalacak şekilde oluşturulmalıdır. LinkedIn yerel videoları ile müşterilerinizin ilgisini çekin ve trafiğinizde ve yatırım getirinizdeki artışın keyfini çıkarın.


Gömülü Videolar

Gömülü videolar, başlangıçta diğer ağlarda veya kanallarda yayınlanan ve ardından LinkedIn'de paylaşılan videolardır. Konsept oldukça basit. İdeal olarak videonuzu YouTube, Vimeo veya diğer herhangi bir video barındırma platformunda paylaşabilir ve ardından bağlantıyı LinkedIn'de paylaşabilirsiniz. Aynı içeriği birden fazla kanalda yeniden kullanabileceğiniz için gömülü videoları kullanmanın harika bir avantajı vardır. Bu, etkileşim ve görüntüleme oranınızı büyük ölçüde artırır.LinkedIn video içerik


Sponsorlu Video Reklamlar

LinkedIn'deki sponsorlu video reklamlar ile özel bir hedef kitle tanımlayabilir ve alıcı kişisine göre kişiselleştirilmiş video içeriği oluşturabilirsiniz. Bu videolar, bu kitlelerin akışında öne çıkarılacak ve size daha fazla etkileşim, daha nitelikli ve ilgili potansiyel müşteriler kazandıracaktır. Daha da ilginci, bu videolar 30 dakikaya kadar sürebilir, bu da seçtiğiniz hedef kitleye ürün ve hizmetlerinizin canlı ayrıntılarını gösterebileceğiniz anlamına gelir. To 2021 yılında LinkedIn videoları en iyi şekilde, bir seferde insanların çoğu vızıltı ve uzanma yüzlerce, binlerce yapmak sponsor reklamları yatırım düşünüyorum.


Canlı Yayınlar

2019’da öne çıkan ve henüz beta aşamasında olan LinkedIn Live Stream, LinkedIn kullanıcıları arasında şimdiden heyecan yarattı ve bunun sonucunda platform, canlı video içeriğinde önemli bir artış gördü. Ancak canlı bir video yayınlamak için bir başvuru göndererek LinkedIn'den önceden izin almanız gerekir. Onay aldıktan sonra içeriğinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın, yalnızca LinkedIn'deki üçüncü taraf yayın araçları aracılığıyla yayın yapabilirsiniz. İşte bu, LinkedIn'de marka bilinirliği oluşturma faaliyetleriniz ve diğer pazarlama çabalarınız için kullanabileceğiniz dört ana video türüydü.


Şimdi bunları nerede kullanacağınızı ve nasıl yapacağınızı sorarsanız, bunu başarmanın pek çok yolu var. Yine de bu kadar çok seçenek arasında boğulmayın; sadece doğru olanı bulun ve içeriğinizi paylaşmaya başlayın.


Doğru bir video çekmek, hedef kitleyi ayarlamak ve paylaşılacak en iyi saati seçmek çok önemli. Monomotion Studio olarak bunu sizler için sağlıyoruz. Monomotion Studio ile iletişime geçmek isterseniz hemen bize yazabilirsiniz.


Bu içerik ilginizi çektiyse "Mükemmel Video İçerik İçin Aydınlatma Taktikleri" yazımıza göz atabilirsiniz.


Linkedin'de Sizi Öne Çıkaracak Çalışmalarımıza Örnekler
14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page