top of page
finans sektörü

FİNANS SEKTÖRÜ

Monomotion Studio, Finans Sektörüne Yönelik Videolar Hazırlar.

Açıklayıcı videolar, karmaşık fikirleri açıklamada en etkili yol olmaları sebebiyle finans firmaları için ideal reklam ve pazarlama araçlarıdır. Birçok verinin, grafiğin ve rakamın bir arada bulunduğu kavramları ve çözümleri aktarmada, görsel ve işitsel mesajların aynı anda kullanıldığı videolar, en mükemmel yardımcı olma görevini üstlenirler. Videolar sunumlarda, şirketlerin internet sitelerinde ve yeni müşterilere finansın herhangi bir alanında bilgi vermek için her türlü mecrada kullanılabilir.

Finans sektörü, soyut kavramlar içerdiği için özellikle müşterilerin ve yeni başlayan çalışanların zihinlerinde karmaşık hâle gelir. Bu sorunun üstesinden gelmek için, Monomotion'un profesyonel kadrosu tarafından akılda kalıcı senaryolarla hikayeleştirilen veriler, hareketli figürlerle canlandırılarak hedef kitlenin aklındaki yerini alır.

Finans gibi sıklıkla prosedür değişimine uğrayan bir sektörde, çalışanlar ve müşteriler, önceden kabul ettikleri kalıpların dışında çıkmakta zorlanabilir. Yeni prosedür ve yönetmelikleri en yalın şekilde açıklayıp hatırda kalmalarını sağlamaksa  açıklayıcı videoların başarıyla yerine getirdiği misyonlardır.

Finans Sektörü videoları hangi alanlarda kullanır?

1)Eğitim Videoları 

Krediler, borçlar, tasarruflar ve tüm mali konular, finansa hakim olmayan bireyler için anlaşılması güç terimlerdir. Müşterilerinizin yaptığınız işi kavramakta zorlandığı noktalarda, prosedürleri ve kuralları açıklamak için açıklayıcı videolar kullanmak, hem iletişiminizi kolaylaştırır hem de aranızdaki bağı kuvvetlendirir.

2)Kişiselleştirilmiş Fatura Güncellemeleri: 

Bankalar faturaları, sayısı gün geçtikçe artan yöntemlerle hazırlayıp müşterilerine iletmektedir. Ancak bu yöntemler, kağıt üzerinde sınırlı kalmaktadır. Dijital ortamla iç içe yaşanılan bu çağda, modern ve vizyoner bir bankanın faturalandırma sistemi de kurumsal kimliğine uymalıdır. Üstelik açıklayıcı ve kişiselleştirilmiş videolarla aktarılan faturalar ve faturalama sistemlerinde, müşterilerin kafasını kurcalayan soruları yanıtlamak da çok kolaydır.

3)Yönetmelik Değişimi Duyuruları: 

 

Bankalar ve finans şirketleri için değişen yönetmeliklerini duyurmanın en kolay yolu, açıklayıcı videolardır. Şirket pratikleri değiştiği anda, bunu müşterilere ve paydaşlara duyurmak, finans gibi ciddi bir sektör için hayati önem taşır. Değişen yönetmeliğin ayrıntılarının kafa karıştırıcılığını önlemek için hazırlanan açıklayıcı videolar, istek durumunda tekrar tekrar izlenebildiği için de kural değişimi gibi önemli konularda mükemmel çözümdür.

 

4)Finansal Araçların Tanımlanmaları: 

Hedef kitlenin, finansal araçların ne işe yaradığını çözemediği noktalarda devreye açıklayıcı videolar girer. Soruna özel şekillendirilmiş senaryolar, hedef kitleye birebir deneyimleme hissiyatını vererek, finansal araçların faydalarını özümsemelerini ve duydukları güveni artırmalarını sağlar.

TANITIM FİLMİ: Services
bottom of page